Vyčarujte si veľkú a priestrannú kuchyňu!

9.10.2019 Vyp Od

Pri sťahovaní zažívame veľkú eufóriu, tešíme sa na nové veci, nové priestory. Smútok pre ženy však nastane v momente, ak po príchode do kuchyne zistíte že je malá. To však nevadí, preto nezúfajte a prečítajte si naše rady, ako aj v malej kuchyni variť v radosťou a láskou, no najmä s dostatkom úložného priestoru!
Vopred si premyslite…
Po príchode do malej kuchyne, si najskôr premyslite čo by ste kde chceli mať. Čo a ako uložiť. Super je, ak svoje myšlienky dáte aj na papier, resp. nakreslíte si to. Bude sa Vám ďalej oveľa lepšie a rýchlejšie plánovať.malá kuchyňa.jpg
Nezabudnite si kúpiť aspoň milión boxov!
Boxy, skladacie krabice a pod. nestoja veľa, no svoje využitie nájdu aj vo Vaše vysnívanej kuchyni. V obchodoch existujú rôzne sady boxov a krabíc, preto si urobte prieskum, čo by sa do Vášho domu hodilo najviac. Pri ich kúpe neváhajte, pretože boxy sú skvelými pomocníkmi, ktorí „z ničoho, spravia niečo“.
Kúty kuchyne
Veľkou chybou je ak v kuchyni nevyužijete rohy a kúty. V súčasnosti je veľa nábytku, ktorý sa dá kúpiť práve do rohov, a preto ich kúpu určite nevynechajte. Rohový nábytok slúži presne na prípady, kedy máte veľa vecí, no nemáte ich kam uložiť. Dajú sa kúpiť rôzne stojany (kovové, plastové) v rôznych farebných prevedeniach a štýloch, do ktorých si môžete odložiť mnoho kuchynského náradia.minimalistický štýl.jpg
Poličky
Poličky a závesné police na kuchynský riad je skvelým nápadom. Dokážete ním využiť naozaj veľa priestoru na stenách, ktorý v kuchyniach býva väčšinou nevyužitý. Predstavte si, ak by ste len na dvoch stenách mali poličky dlhé ako celá stena, Váš úložný priestor sa maximálne zväčší. Prečo? Pretože na poličky si viete opäť položiť boky, košíky alebo krabice a tým pádom máte zase o čosi viac miesta.
Barový pult
Ak snívate o barovom pulte, doprajte si ho. Existujú rôzne menšie verzie veľkých barových pultov, ktoré si viete zadovážiť. A ak sa nevojde do kuchyne, využite chodbu!