Laminátové podlahy

10.10.2019 Vyp Od

Laminátové krytiny, ktoré sú čoraz obľúbenejšie. Nie je to len pre ich širokú ponuku farieb a vzorov, ale aj ďalšie kladné vlastnosti

  • Stálofarebnosť – nevyblednú ak na ne svietia slnečné lúče,
  • Montáž – jednoduchá a rýchla montáž, ktorú zvládne každý trochu zručný človek.
  • Údržba – na rozdiel od drevených podláh nie je potrebné ich voskovať a ani leštiť. Stačí ich len pozametať, v prípade potreby utrieť vlhkou handrou. 
  • Financie – cena laminátových podláh sa priemerne pohybuje okolo 15 euro.

Aj keď sa laminátová podlaha zdá byť ideálnou voľbou nejaké nevýhody má.

Drevená podlaha.jpg

  • Oproti drevu je odolnejšia voči rozliatym tekutinám, ale aj napriek tomu nie je dobré ju vystavovať nadmernej vlhkosti.

Podľa čoho vyberať
Hrúbka
Od hrúbky lamiel záleží ako bude podlaha odolná. Existujú v hrúbkach 0,6 až 1,2 cm. Čím je hrubšia tým vyššia je aj jej odolnosť. Počítajte aj s tým, že čím vyššia je odolnosť, tým vyššia je aj cena krytiny.
Trieda použiteľnosti
Ak sa obávate, že vám vybraná podlaha dlho nevydrží zamerajte sa na triedu použiteľnosti. Celkovo poznáme 6 tried. Pokiaľ sa v nich vyznáte, viete si vybrať tú najvhodnejšiu. Trieda použiteľnosti sa skladá z dvojciferného čísla. Prvé číslo môže byť 2, alebo 3 a podľa nej môžete zistiť do akého priestoru je vhodná

Podlaha v kancelárii.jpg

2 – obytný priestor
3 –úžitkový priestor
Druhá číslovka udáva stupeň záťaže (1,2,3)
1 – slabá až mierna prevádzka
2 – mierna prevádzka
3 – vysoká intenzita pohybu
Ak sú obe číslice nízke (napr.21) podlaha je vhodná do miestností kde sa dlho nezdržujete (spálňa).
Pokiaľ sú číslice približne v strede (napr. 22, 23 alebo 31) môžete ju dať do obývacích izieb, alebo spální, prípadne do menej využívaných verejných priestranstiev.
Poslednou triedou sú číslice začínajúce trojkou (32, 33) – tieto laminátové podlahy môžete pokojne použiť vo verejných priestranstvách s vyššou frekvenciou pohybu – všetky obytné izby, reštaurácie, obchody, banky, kancelárske priestory.