Môj dom je môj hrad

23.10.2019 Vyp Od

Všetci máme svoje ideály a to platí aj o bývaní a o priestore, o ktorom máme pocit, že ho neobytne potrebujeme pre náš život.
V prvom rade sa treba zamyslieť nad tým, koľko vás bude. To je tá prvá otázka, ktorú treba zodpovedať a podľa toho hľadať dom snov. Či už deti máte, alebo nie, ak ich plánujete myslite na to pri kúpe nehnuteľnosti. A hlavne aj to koľko. Ak máte záujem o jedno či dva, je vždy lepšie sa zamerať na väčšie pozemky so záhradami, než na obytné štvorce. Ale ak vás má byť do tuctu, treba dosť izieb aj veľkú kuchyňu, aby ste mali kde uživiť svoje hladné krky. Akákoľvek dynamika života môže karty zamiešať inak. Netreba myslieť na to, že vaše deti ostanú žiť v rodičovskom dome.Moderná architektúra.jpg Kupujete či staviate ho pre seba a preto musí spĺňať vaše požiadavky, tak, ako aj tie pre deti. Ak riešime konkrétne čísla dá sa povedať, že pre štvorčlennú rodinu je potrebné vyhradiť aspoň 70 metrov štvorcových. Ale toto je hraničná suma. Lepšie je pohybovať sa na čísle od 100 metrov štvorcových. Treba predsa myslieť na technické zázemie.
Na druhej strane je vždy lepšie mať niečo menšie, praktické a kvalitné, než živiť veľkú opachu, ktorú nestačíme ani vykúriť a aj tak všetci vnútri mrzneme. Pri stavaní treba teda ozaj zvážiť každú izbu v presnom rozmere, aby sme nestavali viac, než nám ozaj treba. A taktiež nám toto pomôže pri šetrení stavebného materiálu. Každý kúsok ušetrenia znamená viac pre vašu rodinu do budúcna po nasťahovaní. A že ich bude treba veľa tých peňazí, pre rodinu s deťmi a ešte k tomu v dome, kde len záhrada zaberie polku vášho času, života i peňazí, ak nechcete mať len jeden trávnik.Domová výstavba.jpg
Ale čo ozaj potrebujeme? Veď každému stačí sa napapať, vyspať, komunikovať a vykonať hygienu. A k tomu netreba žiadne haciendy, ani hrady a zámky.
Ako sa hovorí radšej dva krát merať než raz strihať. Tak je to aj s našimi návrhmi pred stavbou, či uloženými požiadavkami pred kúpov.