Dušou záhradkár

26.10.2019 Vyp Od

Vypĺňa všetok váš voľný čas práca v záhrade? Vaša televízna sledovanosť sa zúžila len na programy týkajúce sa záhradkárstva? A čo časopisy na vašom nočnom stolíku?
Áno, presne tak. Ak ste na všetky otázky odpovedali pozitívne, vyzerá to tak, že ste poriadny záhradkársky fajnšmeker.
Pravdou je, že starostlivosť o záhradu je najväčšou záľubou žien. V dnešnej dobe sa nedá stopercentne povedať, či k tomu inklinujú viac seniorky než mladé alebo vyspelé ženy.práca v záhrade.jpg
Ženy sú krásne a citlivé stvorenia. Sú plné lásky, fántázie a inšpirácie. Možno aj práve preto toto hobby majú v láske a častokrát si ním vypĺňajú voľný čas.
Pre ženu je už len to príjemné, keď sa na prácu v záhrade môže pripraviť. To znamená, že vyvetrá kreditku, či už svoju alebo manželovu, to je už na nej. Zahŕňa to kúpu nielen potrebného náradia a materiálu ale aj vhodného oblečenia. Nikdy nepodceňujte tento výber. Niekedy zohráva oveľa väčšiu úlohu než si myslíte. Potom nasleduje už samotný nákup sadeničiek, semienok, stromčekov, hliny, hnojiva atď.
Záhradkárčenie je užitočné nielen z estetickej stránky ale aj z fyzickej či psychickej. Viete prečo?
Ako už bolo spomenuté, ženy majú cit pre umenie, disponujú veľkou fantáziou a štipkou dobrého vkusu. Dá sa povedať, že niekedy až súperia aby ich záhrada bola oveľa krajšia než tá susedova.čo záhrada ponúka.jpg
Tejto činnosti sa viac venujú ženy, ktoré majú sedavé alebo nudné povolanie. Tú energiu, ktorú nevydajú vo svojom zamestnaní, majú možnosť naplno vydať práve pri práci v záhrade.
Ak ste sa čudovali, že láska k záhrade môže byť užitočná aj z psychickej stránky, tak je to naozaj tak. Je to taká vďačná psychohygiena. Už len hrabkanie sa v hline dokáže človeku prečistiť myšlienky naplno.
Každý sníva o krásnej, sviežej a zelenej záhrade. Potom však príde na rad realita. Nedostatok času a prostriedkov môžu tento pekný sen zničiť. Pred tým, ako sa rozhodnete tomuto koníčku venovať, si veľmi dobre premyslite, či po tom naozaj túžite. Záhrada si vyžaduje obrovskú lásku, chuť a vášeň.