Liečba stresu vôňou

15.1.2019 Vyp Od

Aromaterapia. Isto ste už o nej počuli. Naozaj pomáha. Pomocou čuchu sa vraciame ku príjemným spomienkam, či už sú to vône z detstva, vône krajín, ktoré sme navštívili, alebo nám pripomenú lúku plnú krásnych farebných kvetov. Na aromaterapiu sa používajú éterické oleje, ktoré sa získavajú z rastlín. Okrem vône majú i liečebné účinky.
Oleje môžete inhalovať, použiť do kúpeľa, alebo na masáže. Pri kúpe sa uistite, že ide o skutočne čistý prírodný produkt a nie vonný olej, do ktorého je primiešaná aj syntetická vôňa. Vonné oleje sa dajú použiť iba na prevoňanie vzduchu.

olejíček

Inhalovanie

Na inhalovanie sa používajú rôzne aromalampy, kde do vrchnej misky nalejete vodu, nakvapkáte 8 až 10 kvapiek éterického oleja. Zapálite sviečku pod miskou, táto ohreje vodu s olejom a už sa vám voňavý roztok pekne vyparuje do vzduchu. Výborná vec je difuzér, je to elektrický prístroj, ktorý vyrába paru z vody s éterickým olejom. Výhodou je, že nemusíte dávať pozor na vodu a sviečku.
Pustite si relaxačnú hudbu, ktorá sa vám páči. Sadnite si s vyloženými nohami, alebo si ľahnite, zhlboka dýchajte voňavý vzduch a predstavujte si, že ste na peknom mieste, je vám príjemne a všade je kľud a pohoda. Postupne sa uvoľníte, stres z vás opadne, budete sa cítiť oddýchnutá.

Voňavý kúpeľ

Do polievkovej lyžice kúpeľového oleja, alebo priamo do vane s teplou vodou nakvapkajte 5 až 10 kvapiek éterického oleja, primiešajte do kúpeľa. Vodu treba riadne premiešať, aby sa olej rozptýlil. Ak máte možnosť, pustite si aj v kúpeľni relaxačnú hudbu, zapáľte sviečky. Vo vani sa uvoľnite, dýchajte pomaly a zhlboka, zatvorte oči. Predstavte si, že ste niekde na pláži, slniečko vás hreje svojimi zlatými lúčmi, je vám tak dobre. Dostanete sa do stavu nádherného upokojenia a relaxu. Ostaňte takto 15 až 30 minút.

esenciální oleje

Masáž

Masáž s voňavými olejmi je fantastický relax. Pokiaľ vám ju urobí váš partner, ste šťastná žena. Ak nie, tak nech stráži deti a dajte si ju urobiť v salóne. Zaslúžite si to.
Oleje, ktoré vám pomôžu ukľudniť myseľ, upokoja, navodia stav relaxácie :
Levanduľa, Bazalka, Bergamot, Majorán, Tymián, Cédrové drevo, Citronela, Harmanček, Medovka, Pačuli, Ruža.