Aquaparky – zábava na celý deň

13.1.2019 Vyp Od

Milujeme ich asi všetci. Starší sa radi užijú zaslúžený oddych v termálnej vode, športové typy si môžu zaplávať v hneď niekoľkých bazénoch a tí najmenší sa vyšantia na rôznych atrakciách. Na Slovensku máme hneď niekoľko kúpalísk, ktoré určite stojí za to vyskúšať. Toto sú tri najznámejšie.

tobogan

Tatralandia
Nachádza sa v regióne Liptov, kde okrem tohto termálneho kúpaliska nájdete aj ďalšie zaujímavé miesta. Voda v Tatralandii pôsobí blahodarne na pohybovú i dýchaciu sústavu. Máte tu možnosť sa ubytovať v Holiday Resorte. Ak sa rozhodnete navštíviť spomínaný vodný raj, máte tu možnosť vyskúšať 26 tobogánov, ovlažiť sa v 14 bazénoch a takisto vyskúšať sauny a rôzne procedúry.

Aquacity Poprad
Ostaneme v blízkosti Tatier, no presunieme sa východnejšie, kde stojí ďalšie známe kúpalisko, ktoré doslova energeticky sebestačné. Podobne ako Tatralandia aj tu nájdete moderne vybavený hotel, v ktorom sa môžete ubytovať a užiť si tak dosýta termálnu vodu a rôzne procedúry. Užite si klasickú alebo thajskú masáž sa vyskúšajte vodu v 13 bazénoch. Dosahuje teplotu 30 až 38 stupňov Celzia. Unikátom je aj laserová šou, ktorú si môžete užiť každý večer.

aquapark

Vodný park Bešeňová
Na výber tu budete mať z 20 bazénov, 15 tobogánov a štyroch hotelov priamo v areály. V lete si pre vás pripravia program animátori. Samozrejme, aj tu máte na výber rôzne liečebné a relaxačné procedúry. Vyskúšajte plávať v morských vlnách a zvezte sa na najrýchlejších vodných šmýkačkách na Slovensku. Ak sa rozhodnete navštíviť Bešeňovú v zime, čaká vás zážitok. Pozorovať môžete okolitú zasneženú prírodu priamo vonku v teplom bazéne. Určite to stojí za vyskúšanie.
Okrem týchto troch kúpalísk však určite venujte pozornosť aj iným. Thermalpark Šírava, Patince, Senec a iné miesta ponúkajú zábavu na celý deň i víkend. Na Slovensku máme to šťastie, že na malom území máme množstvo termálnych vôd. Kúpaliská, ktoré sme vďaka nim vybudovali, stoja za návštevu a vďaka nim je Slovensko o čosi viac atraktívna krajina aj pre zahraničných turistov.