Leto plné zábavy na Slovensku

17.6.2018 Vyp Od

Chcete si užiť leto plné zábavy? Neviete však kde? Dá sa to aj u nás na Slovensku. Existuje mnoho miest kde si užijete zábavu.

svoboda

Kúpaliska

Prvou možnosťou ako sa schladiť a trochu si užiť zábavu sú kúpaliska. Na Slovensku ich je veľmi veľa. Existuje množstvo kúpalísk, aquaparkov ale aj hotelov kde si môžete užiť welness pobyt. Obľúbenými miestami sú napríklad Tatralandia, Bešeňová alebo Aquacity v Poprade. Ďalej spomeniem Gothal Liptovská Osada, AQUALAND Plážové kúpalisko, Termálne kúpalisko PODHÁJSKA a iné. Nie len že si môžete užiť zábavu vo vode alebo na rôznych toboganoch, v týchto miestach pripravujú aj rôzne programy a vystúpenia počas dňa.

ZOO

Ďalšou možnosťou ako si užiť zábavu a aj spoznať niečo nové sú zoologické záhrady. Najznámejšími sú Bojnická ZOO ďalej ZOO v Košiciach alebo aj trochu menšia v Spišskej Novej Vsi. V Bratislave nájdete taktiež zoologickú záhradu ako aj v Stropkove. Ak máte deti určite sa potešia takejto aktivite. Spoznáte nové a zaujímavé druhy zvierat a navyše sa aj zabavíte.
Vhodnou voľbou v lete je aj letné kino. Mnoho miest organizuje aj takúto formu zábavy. Navyše je to v mnohých mestách úplne zadarmo. Zoberte deku a nejaké občerstvenie a hurá na to!

vlny

Slovensko nám ponúka aj nádhernú prírodu. Teda zábavu si určite užijete aj pri nejakej turistke. Vhodnými sú napríklad trasy v Tatrách alebo v Slovenskom raji. Z vlastných skúsenosti vám odporúčam navštíviť Lomnický štít, Hrebienok, Štrbské pleso alebo Starý Smokovec. Ďalej v Slovenskom raji odporúčam napríklad Piecky, Sokoliu dolinu, prielom Hornádu a mnoho ďalších miest.
Ďalšou voľbou je návšteva Slovenských jaskýň. Je ich mnoho a určite vám prinesú nové zážitky a vedomosti. Spomeniem zopár ako napríklad Demänovská ľadová jaskyňa, Gombasecká, Domica, Harmanecká, Ochtinská aragonitová jaskyňa a mnoho ďalších.