Dobrá imunita – váš spojenec

31.5.2018 Vyp Od

Veľa ľudí si myslí, že mať dobré zdravie je náročná úloha, ktorá zahŕňa rôzne druhy diét a kopec času strávených v posilovni, ale nie je to pravda. K tomu aby sa váš zdravotný stav zlepšil stačí skutočne urobiť len pár jednoduchých krokov:

svoboda

=> Pite viac vody. Optimálne množstvo by malo byť 2 litre denne. Samozrejme treba brať do úvahy, že vodu prijímame nielen ako čistú vodu z pohára či fľaše ale aj v podobe kávy, čaju, polievok, ovocia, alebo zeleniny obsahujúcej vodu. Voda udržuje váš organizmus v správnej „prevádzkovej“ teplote a súčasne ho aj čistí.

moci

=>Dostaňte sa do formy. Okrem toho, že vám pohyb pomôže schudnúť a získať tým väčšiu sebadôveru má cvičenie celý rad ďalších výhod pre vašu myseľ aj pre celý organizmus. Navyše pohybom na čerstvom vzduchu sa vaše telo otužuje a nehrozia problémy napríklad s dýchacím ústrojenstvom
K zlepšeniu úplne postačí aj 20-30 minútová rýchla chôdza v rámci večernej prechádzky.

=> Myslite pozitívne. Je až neuveriteľné akú moc má naša myseľ. Jednoduchá pozitívna myšlienka v akejkoľvek situácii môže zmeniť prekážku na príležitosť. Zmenou myslenia nielenže zvýšite vašu chuť do života ale aj váš imunitný systém dokáže omnoho ľahšie prekonať obyčajné prechladnutia či choroby srdca. Prvým krokom, ktorý musíte urobiť je: byť vďačný! Akonáhle vašu myseľ ovládnu negatívne myšlienky, zastavte ich. Potom popremýšľajte nad dvoma vecami, za ktoré ste vďačný. Tým sa zastaví negativita bez toho aby ste niečo urobili.

spánek

=> Dobre spite. Aj taká maličkosť ako kvalitný a dostatočne dlhý spánok môže nabudiť váš organizmus k lepšej činnosti. Počas spánku sa vaše bunky regenerujú a obnovujú a staré, opotrebované sa vyraďujú z obehu. Ak spíte veľmi málo a nekvalitne ochudobňujete svoj organizmus o celý tento regeneračný proces, zvyšujete náchylnosť na choroby a súčasne aj čas na zotavenie sa.