Ako efektívne schudnúť? Povedzme si to otvorene a v skratke

22.6.2019 Vyp Od

Ak ste sa už rozhodli a nejaký ten piatok nasledujete princípy zdravšieho životného štýlu a životosprávy, môže to mať niekoľko dôvodov. Snažíte si udržať zdravú kondíciu alebo potrebuje spáliť nadbytočný tuk, respektíve hľadáte spôsob, ako najrychlejsie schudnut.
Áno, pri diétach je častokrát pravda, že efektívnejšie je vytrvalo dodržiavať istý funkčný plán, ale to neznamená, že tieto plány musia byť zdĺhavé, pomalé, bolestivé a v konečnom dôsledku málo efektívne. Viacerí by sme uvítali, aby bol tento plán logický, avšak takisto s čo najviac funkčnými výsledkami. A tieto cesty existujú.

Hamburger, meter, diéta.jpg
Nebudeme sa však venovať iba akejsi novej a menej známej diéte či postupom, ktoré sa osvedčili na pár jednotlivcoch. Na danú tematiku sa pozrieme všeobecne a pokúsime sa tak nájsť akési triezve riešenie, ktoré má za účinok predovšetkým spaľovanie tukov.
Preto odporúčam fanaticky nesledovať ručičku na váhe, takisto efektívna nemusí byť ani hladovka. Ide skôr o to, dosiahnuť zdravší metabolizmus, na základe čoho nastane prirodzené a rýchle spaľovanie. Je preto potrebné podotknúť, že hladovanie metabolizmus spomaľuje. Áno, je logické, že prísnou diétou či hladom človek schudne, avšak krátkodobo a tieto postupy sa nedajú dodržiavať dlhodobejšie, s narušeným metabolizmom je takisto pravdepodobný vznik jo-jo efektu.

Vajcia s toastom, raňajky.jpg

To znamená, že chudnutie bude čoraz namáhavejšie a menej efektívne, než ak by sa váš metabolizmus udržal zdravý, respektíve nie je vhodné výrazne meniť kalorické redukcie. Ide skôr o voľbu vhodnejšej stravy na čele s pravidelným pohybom či cvičením.
Tuky dokážu spaľovať tuky. Treba však zapojiť takisto bielkoviny. Zdravé prírodné (nenasýtené) tuky podporujú rýchlejšie spaľovanie. Celý proces urýchli zdravé svalstvo, pod ktoré sa podpíše pravidelný prísun bielkovín (proteínov). Dôležité je však venovať pozornosť takisto pravidelnému pohybu a znížiť príjem sacharidov, predovšetkým cukrov.