Aby náš balkón vyzeral čo najlepšie

18.10.2018 Vyp Od

Ten „vedľajší priestor“ moderných domov alebo činžiakov má podobu balkóna alebo lodžie. V prípade panelákov sa tento priestor stáva takmer samozrejmou súčasťou, u moderných rodinných domov zasa novým trendom a kútikom na relax. Kažodpádne v oboch prípadoch sa táto „vonkajšia miestnosť“ stáva neodmysliteľnou a na druhej strane populárnou súčasťou bývania a to najmä pre ľudí, ktorí toto miesto dokážu využívať efektívne. Aby sme tak toto miesto dokázali využiť skutočne čo najlepšie, možno by sme mali uvažovať o jeho údržbe či dokonca rekonštrukcii.

skleněné zábradlí

Balkónová časť vyčnieva z pôdorysu domu niekoľko metrov nad zemou, v prípadoch piateho, šiesteho alebo vyššieho poschodia vravíme o skutočne nebezpečnej výške, no na druhej strane o možnosti kvalitného výhľadu na okolie. Ale je pochopiteľné, že neodmysliteľnou súčasťou tohto priestoru je súčasť v podobe kvalitného zábradlia. Práve od tohto bezpečnostného doplnku by sa mala odvíjať každá činnosť v tomto priestore. To samozrejme platí i v prípade, ak sa rozhodnete postaviť balkón na rodinnom dome.

Toto miesto sme si po novom zvykli spájať s príjemným posedením a oddychom na čerstvom vzduchu. Ale keďže ide o vonkajšiu súčasť domu, respektíve nechránenú interiérom, je náchylnejšia k poškodeniu, najčastejšie vplyvom počasia. Z tohto dôvodu, ale zrejme aj z dôvodu nerušeného súkromia a pohodlia sa v nejednom prípade ľudia rozhodnú pre jeho zasklenenie. Vznikne protihluková bariéra a ochrana pred nepríjemným počasím v prípade, ak chcete sušiť prádlo. Ale viditeľnou stránkou a výhodou je i samotný sklenený dizajn, ktorý v tomto prípade ukáže naozaj super.

kalkulace

  • No pokiaľ sa vám zdá investícia do zasklenenia zbytočne drahá, no aj napriek tomu oceňujete dizajn zo skla, je tu ešte jedno riešenie. Vizuálnu stránku balkóna môže viditeľne oživiť sklenené zábradlie cena.