Strieborné šperky, ktoré toho veľa vydržia

Strieborné šperky, ktoré toho veľa vydržia

22.1.2020 Vyp Od

Počuli ste už o ródiovaných šperkoch? Ide o špeciálnu povrchovú úpravu, vďaka ktorej sa vaše obľúbené kúsky stávajú omnoho odolnejšie a aj na prvý pohľad krajšie. Táto technika nie je žiadnou novinkou, no i napriek tomu nejde o úplnú samozrejmosť.

Strieborný prsteň s veľkým kameňom na bielom pozadí

Striebro, ktoré vyzerá striebornejšie

Prečo si vybrať ródiované striebro Gameon? Pretože tieto šperky vydržia omnoho viac. okrem toho je ich povrch omnoho lesklejší. Na prvý pohľad ich v podstate nerozoznáte od bieleho zlata. Pri tejto technike je na povrch šperku nanesená vrstva rhódia. To sa, okrem iného, postará aj o dlhšiu životnosť šperkov. Ako sme spomenuli už na začiatku, naozaj nejde o žiadnu novinku. Každý kvalitný šperk by mal mať túto povrchovú úpravu. Ak ju nemá, nemusí ísť automaticky o brak. Ak však chcete mať istotu, že vám vaše kúsky vydržia veľa rokov, vyberajte radšej tie so špeciálnou povrchovou úpravou.
Pri takto upravených strieborných šperkoch nemusíte mať strach z ich dlhodobého nosenia. Navyše v nich môžete pokojne i umývať riad a upratovať ostošesť.
Muž bozkáva žene ruku, na ktorej má strieborný prsteň so žabou

Ušľachtilý kov na ušľachtilom kove

Aby ste si vedeli lepšie predstaviť, čo stojí za lepšou kvalitou takto upravených šperkov, je potrebné vysvetliť čo je vlastne spomínané rhódium. Ide o ušľachtilý kov, ktorý je svojimi vlastnosťami podobný platine. Je extrémne odolný, pevný, stály a nereaguje na vonkajšie vplyvy ako je napríklad oxidácia s kyslíkom alebo reagovanie na svetlo.

Prečo práve striebro?

Na koniec ešte lepšie vysvetlíme, prečo sa takto upravujú predovšetkým strieborné šperky. Striebro je kov, ktorý zvykne veľmi rýchlo oxidovať. Stačí ak v striebornom prsteni pravidelne umývate riad a už po niekoľkých mesiacoch bude vyzerať ako z minulého storočia. Rhódium sa postará o to, aby k oxidácii nedošlo, respektíve, aby sa tento jav časovo oddialil, keďže má mnohé schopnosti odolávať vonkajším vplyvom.