Spotreba elektrickej energie

13.2.2020 Vyp Od

Elektrinou by sa rozhodne nemalo plytvať. Znamená to, že si nezapnete televízor, keď sa v danej miestnosti aj tak nezdržiavate. Je to zbytočné plytvanie. Zhasínanie svetiel, keď v danej miestnosti nie ste je tiež dosť jasným znakom toho, že máte radi prírodu a rozhodli ste sa ušetriť si zopár eur za elektrinu.
Pri voľbe tarify pre domácnosti bez elektrického kúrenia však dajte pozor!veterná elektráreň.jpg
Môžete na voľbu doplatiť tak ako sme doplatili aj my. Mali sme na výber taríf medzi DD1 a DD2. Samozrejme, manžel vybral tarifu DD2, pretože je tam menšia cena za jednu kilowatt hodinu. Keď som to, ale po určitom čase prepočítavala, zistila som, že daná distribučná spoločnosť si danú cenu elektriny kompenzuje mesačným poplatkom za odberné miesto. Takže, keby sme sa aj naháňali, aby sme mali danú spotrebu takú vysokú ako treba na tarifu DD2, tak by sme boli na tom istom ako keby sme boli v drahšej cenovej tarife.vypnutá žiarovka.jpg Pretože mesačný poplatok pri DD1 je dve eurá a pri tarife DD2 je osem eur, čo je štyrikrát viac. Navyše to vyzerá tak, že nebudeme mať dostatočne vysokú spotrebu elektriny na tarifnú skupinu DD2, pretože sme len dvaja a snažíme sa dostatočne šetriť elektrickú energiu. Mysleli sme si, že budeme musieť teda začať plytvať, aby sme ostali v danej tarifnej skupine, ale pri tomto zistení sa teda budem naďalej držať toho, aby sme ušetrili a tým pádom platili menej za elektrinu. Ušetríme si tým aj zbytočný stres z nedostatočného splnenia ročného limitu, ktorý sa každý rok zvyšuje o dosť veľa. Takže minuloročné údaje už nemusia byť dostatočné a vy musíte spáliť ešte viac ako minulý rok. Je to neskutočné zdieranie ľudí, ale nevyhneme sa mu a musíme sa snažiť vykľučkovať z takýchto situácii ako najlepšie vieme.
Šetrime elektrickou energiou a neplytvajme svojimi zdrojmi! Nikdy nevieme, kedy môžeme prísť o elektrinu a potom budeme úplne stratení.