Prečo sa ľudia nezamýšľajú nad tým ako žijú?

28.4.2023 Vyp Od

Život je jeden neustály kolotoč, na ktorý nasadáme len raz. Vezie nás, či chceme alebo nie. Niekedy sa mu vzpierame, ale on ide stále svojím jedinečným tempom. Nedá sa vziať si z neho dovolenku alebo sa ukryť a zostať a jednom mieste. Život plynie a my ľudia ho žijeme každý tým istým tempom.

rodina

Prečo sa potom niektorým ľuďom zdá, že PRÁVE ICH ŽIVOT plynie rýchlejšie?
Namiesto toho, aby sa nad tým zamysleli a vykonali potrebnú nápravu, zvyknú títo ľudia väčšinou len lamentovať a nariekať nad tým ako im život uteká pomedzi prsty na rukách, aj na nohách. Ich život neuteká rýchlejšie ako život iných ľudí. Je to ich voľba ako budú ten svoj život žiť. Či sa budú neustále niekam ponáhľať alebo sa naučia spomaliť a vychutnávať si každú chvíľku, ktorú im život dožičil.

rodinka

Otázka potom zostáva stále tá istá. Prečo sa ľudia nezamyslia nad svojím bytím? Prečo to nezmenia, kým je ešte čas? Hm, asi preto, že práve oni si myslia, že im ten čas chýba. Že sa potrebujú ponáhľať, aby všetko stihli. Sú tieto veci naozaj tak dôležité ako si daní ľudia myslia? Alebo by sa bez toho zaobišiel ich svet?

Nikto z nás na tomto svete nie je nenahraditeľný. Hoci každý človek je jedinečný, ale jeho prácu dokážu zastať ďalšie stovky ľudí. Neoplatí sa myslieť si o sebe, že keď to náhodou neurobím ja, tak to nikto neurobí. Nie je to pravda. Niekto sa nájde, kto to za vás urobí, len si musíte nájsť za seba náhradu. Možno vám to spočiatku nepôjde, ale nebojte sa, nikto učený z neba nespadol. Všetko má svoj čas.

chodci

Možno to vyznie kruto, ale kedykoľvek zomrieme, vždy tu po nás zostane robota, ktorú sme už nestihli spraviť. Vždy sa niečo vyskytne, čo by sme mali ešte spraviť. Nechajte si to na neskôr nikomu tým neublížite. Hlavne sa zamyslite nad tým ako žijete. Nezaškodí občas si posedieť, oddýchnuť a zrelaxovať v pohodlí domova alebo na dovolenke. Naozaj oddýchnuť! Vypnúť telefón, notebook a len tak oddychovať. To znamená, že na dovolenke ani raz neotvoríte emailovú schránku a neskontrolujete facebook. Nech vás to netrápi. Poradia si aj bez vás.