Ako vyčistiť laminátové podlahy

28.4.2023 Vyp Od

Existuje dôvod, prečo si väčšina ľudí do domu nainštaluje laminátové podlahy. Sú vyrobené z dreveného kompozitného materiálu (ako napríklad piliny), ale vyzerajú rovnako ako masívne podlahy z tvrdého dreva. Navyše sú často lacnejšie, ľahšie sa inštalujú a majú na vrchu ochrannú vrstvu. Ale stále nesmieme zabúdať, že si vyžadujú pravidelnú starostlivosť.
Pre udržanie laminátových podláh budete potrebovať tieto základné veci:
·         vysávač
·         mop s jemným textilným nadstavcom
·         čistič na laminátové podlahy (zakúpite ho v každom supermarkete)

podlahja

Postup, ako vyčistiť správne laminátové podlahy.
1.Najprv povysávajte podlahy, aby ste odstránili nečistoty a smeti. Používajte vysávač, ktorý nemá ostré štetiny, aby sa vám podlahy nedoškriabali. Vysávajte ich pravidelne aspoň raz za týždeň.

2.Každý jeden až dva mesiace používajte na čistení podlahy špeciálny čistič na podlahy. Namočte si textilný nadstavec z mopu do roztoku čističa a vody. Nezabudnite najprv povysávať podlahy. Pomalými pohybmi vyčistite z podlahy všetky zaschnuté škvrny a dbajte na to, aby bola dokonalo čistá a lesklá.
3.Aby ste zabránili poškodeniu podlahy, nepoužívajte na ňu ostré veci a silné čistiace prostriedky. Mohli by ste si potom podlahu poškodiť a už sa to nedá vrátiť späť. Pre ešte efektívnejšiu starostlivosť používajte raz za čas aj prostriedok na voskovanie podláh. On obalí podlahu ochrannou vrstvou, ktorá sa časom narúša. Týmto spôsobom si udržíte vašu podlahu dlhšie lesklú a krásnu.

parkety

Posledným tipom pri čistení laminátových podláh je, že keď vám niečo na podlahu spadne alebo kvapne, hneď to odstráňte. Takto sa vyhnete zažraným škvrnám, ktoré sa nedajú ľahko vyčistiť. Nenechávajte nič a poslednú chvíľu a nezanedbávajte to, po čase sa vám toto úsilie vyplatí. Hlavne ak máte malé deti, ktoré za chvíľu niečo vylejú na podlahu alebo im niečo spadne. Skontrolujte vždy dôkladne po nich podlahu.