Na čo mi to bude?

16.4.2019 Vyp Od

Táto otázka určite trápi alebo trápila niekedy každého z nás. Na čo mi to bude? Konkrétne si povieme na čo nám bude písanie denníka. Áno čítate správne! Denníka! Príde vám to ako zo života mladého dievčaťa, či z minulého storočia, no písanie denníka má svoj zmysel. Ak neviete aký tak by ste určite mali čítať ďalej, povieme si o tom niečo viac. Prečo si ľudia niekedy pravidelne písali denník? Dokonca aj významný muži či ženy z našej histórie. Našli sa rôzne denníky významných ľudí, ktoré pomohli pri pochopení dejín.

diář

Každý z nás si počas dňa niečo prežije, či už je to dobré alebo zlé. Práve preto by sme si mali na konci dňa tento deň prejsť. Ideálne na to je si veci zapísať. Naše myšlienky, starosti ale aj radosti. Ak to uvidíme na papieri pomôže nám to pozrieť sa na veci triezvo. Možno zistíme, že to nie je až také zlé ako sme to videli predtým ako sme si to zapísali. Nemusíte si denník písať každý jeden deň aj keď to z názvu vyplýva. Niektorý si píšu denník hlavne keď majú starosti a nevedia čo s nimi.
Aj mnoho psychológov odporúča písanie denníka. Ak sa napríklad neviete o niečo rozhodnúť skúste si to zapísať. Uvidíte to oveľa jasnejšie. Na čo mi to teda bude? Keď si spätne pozriete vaše zápisy budete vidieť, že všetky problémy sa vyriešili. Možno ste to vtedy videli ako niečo neprekonateľné, no nakoniec to dopadlo úplne inak. Práve to vám môže pomôcť.

kalendář

Nejde len o tie zlé veci. Ale čo tak zapísať si aj tie dobre? Ak si to spätne poprezeráme bude to veľmi príjemné. Vidieť, čo všetko sme zažili. Pokojne si môžete nalepiť fotografie alebo iné veci do svojho denníka. Napríklad lístky z kina z filmu na ktorom ste sa bavili, lístky od vlaku keď ste cestovali na výlet, či vstupenky s podujatia na ktorom ste sa zúčastnili. Je len na vás, čo vo svojom denníku budete mať. Určite to však má svoj zmysel.