Máte moderný domov?

15.11.2017 Vyp Od

Myslím si, že každý človek má svoju vlastnú predstavu o dome, v ktorom bude bývať. Aspoň ja som jednoznačne mala. Vedela som, čo od života chcem. Vedela som preto aj to, ako chcem, aby vyzeral môj domov. Doma som si nemohla robiť, čo som chcela a práve preto som vedela, že musím mať domov presne podľa seba. Napriek tomu som sa vždy cítila, ako keby som robila niečo nesprávne. Ako keby som zrádzala našich len preto, lebo si chcem svoj domov zariadiť podľa seba. Vedela som, že je to len môj pocit. Ale aj tak. Bolo to divné.

světélka

Mala som na môj domov v podstate len jednu jedinú požiadavku. Chcela som, aby bol skutočne veľmi moderný. Možno dokonca ultra moderný.

No nikdy by mi nenapadlo, že to bude až také komplikované. To, že to bude stáť, mi bolo jasné. A dokonca som rátala aj s tým, že možno domov, v ktorom budem bývať, bude o niekoľko rokov gýčom alebo bude proste vyzerať nemoderne. To bolo niečo, s čím som sa vedela zmieriť. Musela som však riešiť veľmi veľa vecí, pretože mať perfektný a moderný dom, ono to nie je len tak. Myslím, že každý vie, že v dnešnej dobe to už nie žiadny špás.

Ak má človek nejaký sen, je dôležité, aby vedel, čo presne od neho očakáva. Ak ste raz istý v tom, čo chcete, je jasné, že to môžete dosiahnuť. Aspoň takú mám filozofiu.

světlý pásek

Ale čo je vlastne znakom modernosti? Čo konkrétne to je? Je to zariadenie? Je to podlaha alebo posteľ? Alebo je to osvetlenie? Ak to robí osvetlenie, potom je jasné, že musím mať vo svojom domove LED pásiky. Práve tie sú pre mňa symbolom modernosti, aj keď sa dá len veľmi ťažko povedať, prečo je to vlastne tak. Mám však pocit, že sa to drží na špičke už niekoľko sezón a nevyzerá to, že by sa chystali do dôchodku. Myslím si, že práve preto je jasné, že čo sa týka svetla, sú určite na svojom vrchole. Navyše si môžem navoliť rôzne farby.