Hlava domácnosti

16.1.2020 Vyp Od

Už na svadbe sa vedú nesporné debaty o tom, kto z dvoch mladých ľudí bude hlavou v domácnosti.
Aké významné právomoci má hlava domácnosti?
Nikde to nie je presne definované, čo môže a čo nemôže robiť hlava domácnosti. Ale vedú sa isté polemiky o tom, že práve hlava domácnosti o VŠETKOM rozhoduje. Beda tomu, kto ju neposlúchne. Toho stihne prísny trest. A možno sa len pár dní neposadí na zadok. Veď viete ako to myslím. Vybijú ho.
Ale nie. Pravda bude asi niekde uprostred.veľká hlava žena.jpg
Sú ženy, ktoré potrebujú trochu usmerniť a práve preto si hľadajú takých mužov, čo ich trochu usmernia. Potom vedia, čo majú robiť a ich muž je šťastný, pretože to aj naozaj robia. A sú zasa naopak muži, ktorí tiež potrebujú usmerňovať, možno trochu viac ako spomínané ženy. Preto si k sebe hľadajú také polovičky, ktoré im povedia kade vedie cesta a perfektne ich skontrolujú. Vo všetkom. To sa potom nezvykne páčiť kadekomu z ich známych – neznámych a dostávajú pripomienky o tom, že sú jeden alebo druhý pod papučou. Že si tak stále nechajú ľudia riadiť život od druhých. Nepochopiteľné. Mohli by byť šťastní, že si môžu žiť svoj vlastný život, ale nie, oni si ho nechajú riadiť podľa druhých.žena rozmýšľa.jpg
Takže hlavou domácnosti môže byť ktokoľvek. Aj sused. Vašej domácnosti. Ale hlavne vy s tým musíte byť stotožnený a spokojný. Inak to nemá žiadny význam. Presviedčať o správnosti svojho konania nemusíte druhých, ale hlavne buďte presvedčený VY SAMY! Nie je nič horšie ako keď žijete život, ktorý vlastne ani nechcete takto žiť a potom ste nespokojný.
Rozhodovanie môžete mať pokojne rozdelené. Jeden bude rozhodovať o týchto záležitostiach a ten druhý zasa o iných. Alebo si môžete spoločne povedať všetky argumenty, ktoré máte proti a pre a na základe toho sa budete vedieť rozhodnúť. Niekedy je tá najjednoduchšia cesta to nechať len tak plynúť a časom predsa uvidíte ako vám to funguje. Zaručene si všimnete, keď to bude chcieť nápravu.