Gigi Hadid chce prepísať autorský zákon okolo svojho Instagram účtu

9.7.2019 Vyp Od

V súdnom spore o porušenie autorských práv podanom v januári tohto roku, agentúra, Xclusive-Lee, tvrdí, že Hadid poslal jeden zo svojich obrázkov na jej Instagram, ktorý tvrdí, že porušuje autorské práva spoločnosti. V návrhu na prepustenie podanom začiatkom tohto mesiaca, ako aj podporné memorandum, Hadidov právny tím tvrdí, že jej uverejnenie obrazu predstavovalo spravodlivé používanie, pretože prispela k fotografii vo forme úsmevu a oblečenia.instagram.jpg

Tím tiež tvrdí, že keďže Hadid orezal obraz, keď ho uverejnila, zdôraznila svoj „príspevok“ k fotografii zameraním svojich nasledovníkov na jej pózu a úsmev, nie na kompozíciu fotografa. Typicky, fotografi majú plné autorské práva, keď zachytávajú obraz, najmä na verejnosti, a tento súdny proces výzvy, že dlho-držal predpoklad.

„V okamihu, keď som vytvoriť niečo, mám autorské práva,“ Tim Hwang, právnik a riaditeľ Harvardu a MIT etiky a Riadenie AI iniciatívy, vysvetlil na sieť The Verge, s Prečo budete tlačiť na toto tlačidlo podcast. „Mám práva na tento obsah, a tak naozaj niečo, čo vytvorím, ak ho niekto iný prijme bez môjho súhlasu a skopíruje sa a zdieľa sa, teoreticky mám právo podľa zákona dostať ho dole, kontrolovať ho, kontrolovať ho, chrániť a obmedzovať tento obsah. “

Poznamenáva však, že „férové ​​používanie“ znamená, že ľudia môžu niekedy obísť autorské práva, najmä ak osoba, ktorá používa fotografiu, zmysluplne zmenila obrázok nejakým spôsobom, alebo ak osoba, ktorá fotografiu poslala, tak robí pre neziskovú organizáciu a nevytvára peniaze.
aplikace.jpg
Prípad by mohol mať vplyv nielen na to, ako celebrity zaobchádzajú s fotografiami seba a na kultúru paparazzi, ale majú vplyv aj na to, aké obrázky môžu fanúšikom účty posielať. Niektoré celebrity, ako je Kim Kardashian West, len post fotografie, ktoré vlastné, konkrétne tak, že fanúšikovia môžu repost obrázky bez paparazzi tvrdia, že vlastníctvo obrázkov a zúčtovanie. Khloe Kardashian raz tweeted, že paparazzi žaloval ju za vysielanie fotografie seba, podobne ako žaloba proti Hadid.