Čo je to krtkovanie a ako nám dokáže efektívne pomôcť?

15.3.2021 Vyp Od

Pojem krtkovanie možno pre vás nie je úplne neznámy, ak ste mali možnosť sa s ním aj sami stretnúť. Pre tých, ktorí si nevedia vôbec predstaviť, čo toto slovo znamená, máme vysvetlenie. Krtkovanie je metóda, pomocou ktorej je možné vyčistiť upchaté kanalizačné potrubie. Krtkovanie vykonávajú prevažne tí, ktorí boli vopred vyškolení, keďže krtkovanie je proces vyžadujúci určité znalosti a zručnosti, samozrejme aj schopnosti ovládať špeciálne prístroje, ktoré ku krtkovaniu patria. Kanalizačné potrubie býva dosť komplikované na údržbu, keďže potrubia tvoria zložitý systém, do ich vnútra nevidíme, a preto je náročné ich aj vyčistiť.

Oprava

Ak si myslíte, že vy krtkovanie v podstate nepotrebujete a asi ani potrebovať nebudete, keďže ste nezaznamenali žiadny výrazný problém – nechceme vás strašiť, ale možno práve preto vás to v budúcnosti neminie. Len si predstavte, čo všetko cez vaše potrubie denne prejde. Od mastnoty, cez zvyšky toaletného papiera, jedál, vlasy, zvyšky mydla a čistiacich prostriedkov – je toho naozaj veľa. A nie je vôbec pravda, že všetko toto potrubím len prejde a nezanechá svoju stopu. Určite ste si všimli, ako sa vodný kameň dokáže usadiť napríklad na rýchlovarnej kanvici. Toto isté sa môže stať aj vnútri potrubia. Ak sa napríklad snažíte umyť mastnú panvicu, nepôjde vám to tak ľahko. Všetko, čo je mastné, je zároveň aj riadne lepkavé.

Umyvadlo

Mydlo taktiež vytvára v spojení s vodou mazľavú hmotu. Keď sa všetky dané „ingrediencie“ spolu spoja, vytvára to na stenách potrubí vrstvu, ktorú nie je ľahké odstrániť. Tak, ako sa cievy v ľudskom tele dokážu zaniesť cholesterolom, rovnako sa zanášajú aj kanalizačné potrubia. Netreba to podceňovať. Čím dlhšie potrubia nečistíme, tým viac sa nepriepustná vrstva zväčšuje. A to má za následok nemožnosť voľného prietoku odpadovej vody. A vtedy na scénu nastupuje práve krtkovanie. Pomôže vám nielen s odblokovaním, ale aj preventívnym prečistením akéhokoľvek typu potrubia.