3 fakty ktoré pochopili iba komunisti

23.2.2020 Vyp Od

Keď sa nepoučíme z chýb našej minulosti sme odsúdený ju opakovať. Je to 30 rokov odkedy bol zbúraný Berlínsky múr a jediné čo sa v skutočnosti zmenilo je že už nie je. Teda, fyzicky už neexistuje ale nové politické subjekty začali znova deliť ľudí na tých prijateľných a tých ostatných. Na tom by nebolo nič zlé, nedá sa s každým súhlasiť ale znova ísť cestou iba môj názor je správny nie je múdre ak sa obzrieme späť do histórie. Svoje o tom vedia aj dnešné nové komunistické strany ktoré s tými starými dnes nesú iba pôvodnú ideu „za poctivú prácu, poctivá odmena“ a postupne naberajú na sile.Znak kosák a kladivo.png Pretože ľudí už unavuje počúvať či je v poriadku za tvrdú a poctivú prácu dostatočné zarobiť len 650 eur keď náklady na slušný život sú oveľa vyššie aj v tom najzaostalejšom okrese. Preto sa tu opäť dostáva na stôl myšlienka či nie je lepšie dať šancu niekomu kto má úprimne snahu o nápravu chýb a lepší zajtrajšok. Ako dookola dávať priestor novým a novým stranám ktoré vznikajú ako huby po daždi a navyše bez jasnej vízie čo vlastne chcú. Istotne aj vás zaujíma čo ponúkajú a nie iba prázdne reči preto dosť bolo slov.

Odbory.Toto škaredé slovo už samo o sebe evokuje niečo zlé. No v skutočnosti majú v západných vyspelých krajinách odbory a rôzne kolektívne organizácie v rámci podniku dôležité postavenie. Len u nás je to stále považované za prežitok. Ani jedna z súčasných politických strán neurobila v zásade nič aby dokázala posilniť odbory aspoň na úroveň západných krajín. Pritom všetky tvrdia že západ je ich vzor.Čistenie nôh za dolár.jpg
Práca cez agentúry. Pracovaťcez pracovnú agentúru je skvelá výhoda nielen pre zamestnanca ale aj pre zamestnávateľa. No práca cez agentúru je dnes zneužívaná a takýto zamestnanci sú častokrát po dvoch odpracovaných rokoch na práškoch či zajtra vôbec budú mať prácu.
Zníženie pracovného času. Vyspelékrajiny ako Švédsko či Švajčiarsko už dávno experimentujú s znížením pracovného času a výsledky hovoria v jeho prospech. Tak prečo sú noví komunisti jediný čo to podporujú. Odpoveď je jednoduchá. Peniaze nie sú všetko. Proste sa poučili z chýb minulosti a nechodia iba plakať ku pamätníkom.