Známi pomocník – Skype

27.7.2019 Vyp Od

Skype patrí medzi veľmi známe a ľahko dostupné aplikácie, vhodné na chatovanie. Okrem toho je zadarmo a umožňuje okrem chatovania aj videohovor, posielanie krátkych súborov či hranie rôznych hier.
Skype bol prvý krát naštartovaný do prevádzky v roku 2003. Za sedem rokov dosiahol počet užívateľov 443 miliónov. Jeho zakladateľmi sú dánsky podnikateľ Janus Friis a švédsky podnikateľ Niklas Zennström. Skype má však estónske korene, naprogramovali ho totiž traja Estónci.
Skype mal byť pôvodne pomenovaný ako Skyper, ako skratke “Sky peer to peer“ Tento názov však už bol obsadený a tak sa dohodli, že názov bude jednoducho Skype.

skype.png

Skype slúži predovšetkým na vymieňanie písomných správ, ktoré môžu byť obohatené o priložený obrázok alebo veľmi známe emoji. Skype poskytuje aj hovory alebo videohovory. Okrem hovorov a výmenou správ poskytuje aj online hry alebo nahrávanie hovoru. Toto všetko poskytuje zadarmo.
K plateným službám Skypu patri napríklad hlasová schránka alebo posielanie sms správ, či telefonovanie. To je, ale už iba na vás či si to predplatíte, alebo to nebudete využívať.

messenger.png

Veľkým využitím Skypu sú videohovory pre veľké skupiny, firmy a zamestnancov. Nemusia cestovať dlhú cestu na schôdzu. Skype im to zjednoduchší. Zapnú skupinový videohovor a ušetria cestu, čas a peniaze na cestovanie.
Ak váhate či si Skype vybrať alebo nie, už je len na vás, používa ho však veľká škála ľudí, no čím ďalej tým menej. Skype začína byť nahraďovaný inými sociálnymi sieťami, ako je napríklad Facebook, Twitter, či rôzne maily, napríklad: zoznam, gmail, azet. Ale aj napriek tomu, že ho používa čoraz menej ľudí má veľmi veľa výhod prečo ho začať používať.
Ľudí označovali Skype ako spoľahlivý, teraz ho však niektorí považujú za málo súkromný a možno aj preto radšej používajú iné náhradné sociálne siete.