Voľby do národnej rady

7.1.2020 Vyp Od

Pred voľbami sa idú všetci zblázniť so svojou predvolebnou kampaňou. Je to neskutočné, ale z každej strany k nám prúdia nové a nové reklamné kampane, ktoré nám sľubujú prekrásne veci. Všade sa skloňujú slová o slušnosti, solidarite, spravodlivosti a o vyriešení mnohých problémov, ktoré nás občanov trápia. Je to také zaujímavé, že sa títo poslanci začínajú zaujímať o problémy bežných ľudí väčšinou len pred voľbami. Ale celé štyri roky o nich nie je ani počuť. Nepočujeme, že by pomáhali ľuďom s ich bežnými problémami alebo, že by hneď na začiatku po zasadnutí na svoju stoličku ovplyvňovali niečo na čom nám, občanom, tak záleží. muž sa smeje.jpgPo voľbách sa zrazu zabudne na všetky tie sľuby, ktoré nám pred voľbami dali a tvrdia, že sa to nedá. Ale však sú to vzdelaní ľudia s vysokými školami, tak by si mali vedieť spočítať, čo tieto sľuby znamenajú, a či ich budú schopní splniť.
Aj vy ste si to všimli, že pred voľbami má zrazu každý záujem o bežných ľudí? Ale kde boli doteraz?Veď aj doteraz sa mali o nás zaujímať a takisto sa majú zaujímať o nás aj po voľbách. Ale to je skôr výnimka ako pravidla. Keď sa predsa dostanú ku korytu, tak nebudú čakať na to, aby im to všetci ostatní pokradli. Každému sa musí niečo ujsť a potom sa bude riešiť, čo s bežnými ľuďmi, čo musia tvrdo makať na to, aby mohli žiť slušný život na Slovensku.muž sa smeje.jpg
Kde sa skrývajú tí poslanci po voľbách? My sme si ich zvolili, lebo im dôverujeme, ale oni sa pred nami skrývajú? Alebo niečo iné pred nami skrývajú, že sa o nás nezaujímajú?
Určite nie je ľahké dostať sa do spoločnosti poslancov a hlasovať za naše zákony Slovenskej republiky, ale kradnúť neustále zo štátneho nie je riešenie. Vždy na to doplácajú len tí, čo nemajú. Bežní občania, ktorí vyjadrujú svoju dôveru v daných ľudí. Bohužiaľ, často sa sklamú. A potom strácajú dôvod ísť vôbec voliť, keď už ani nie je koho.