Rekonštrukcia zabudnutého

9.9.2019 Vyp Od

Dom po babičke alebo ešte po prababičke je často len zrúcanina plná divných zvukov a pachov. Ak je však na zaujímavom pozemku, oplatí sa s tým niečo urobiť. Nezáleží na veku, ale na stave a vašej chuti upraviť všetko podľa vašich predstáv.opustený dom.jpg

  • Prečo si vybrať toto namiesto búrania a novostavby? Nie len kvôli finančným dôvodom. Zo starých základov, ale aj materiálov sa dá toho dosť zachrániť a využiť. Samozrejme, že musíte mať lásku a cit k veciam, ktoré si už čo to prežili. Preto neváhajte, ak máte kúsok odvahy, aby sa príbytok, v ktorom ste prežili detské prázdniny, stal znovu obývateľným.
  • Čo všetko sa dá zachrániť? Na to by ste si mali privolať odborníkov, minimálne statika a architekta. Samozrejme, že staré rozvody sa budú musieť vymeniť, rovnako ako aj omietky, podlahy alebo okná, ktoré prepúšťajú nástrahy počasia. Nevyhadzujte ale spomienky v podobe fotiek, krbu alebo starých piecok. Nemusíte ich využívať, no na dekoráciu vo vidieckom štýle sa budú hodiť úžasne.

opustená dedina.jpg

  • Ak sami nerozmýšľate nad zmenou bývania, ale chcete niečo zarobiť, predaj nemusí byť to najvýhodnejšie riešenie. Hlavne v lokalitách, kde je príroda nezabudnuteľná, a to neplatí len o Tatrách alebo Orave. Riešenie by bolo dať zrekonštruovaný dom na prenájom. Či už celoročný alebo len v lete či zime pre turistov. Tento príjem sa v posledných rokoch veľmi rozšíril a mnohí sú s ním spokojní. Veď niet divu, keďže spája príjemné s užitočným. Navyše sa vám vaša investícia po čase vráti do peňaženky sama.
  • Ak vás ani jedna možnosť príliš nenadchla, stále môžeme hovoriť o alternatíve vášho bývania. Neustále sťahovanie obyvateľstva do miest vyvoláva mnohým rodinám vrásky na čele. Okrem hrozne preplnenej dopravy rátajte so smogom, ale aj zdraviu škodlivými faktormi. Čo tak odložiť nehnuteľnosť o ďalších desať rokov nie len pre vás, ale hlavne pre vaše deti?