Príznaky a vznik kŕčových žíl trápi veľa ľudí rôzneho veku

18.8.2020 Vyp Od

Možno si myslíte, že problém vo forme kŕčových žíl sa lieči hlavne z estetických dôvodov. V skutočnosti však existujú dôležitejšie zdravotné dôvody, kvôli ktorým by sa mal vzniknutý stav začať čo najskôr liečiť, respektíve včas odstrániť. A ak je kŕčové žily liečba Venasum.com podstúpená skôr, než prejde do fatálnejších následkov, existuje vysoká pravdepodobnosť, že tento problém bude účinne odstránený.

doktorka, lekári

Vo svojej podstate vravíme o poškodených žilách, ktoré sa prejavujú takisto na povrchu kože, kde vznikajú tkzv „metličky“ alebo väčšie a rizikovejšie kŕčové žily pod kožou. Tie následne vedú k bolesti a opuchu nôh a k sfarbeniu kože na dotyčnom mieste. Vyšším štádiom je ich zapálenie a ešte intenzívnejšia bolesť.

Ochorenie v podobe kŕčových žíl sa radí k tým najznámejším a najčastejším, no takisto k tým najciteľnejším, pričom sa ich intenzita stupňuje. Ako však bolo spomenuté, v prípade skorej pozornosti následne predstavujú niekoľko spôsobov účinnej liečby. V podstate až 40 % žien a 20 % mužov rôzneho veku majú príznaky, ktoré sa zhodujú s týmto ochorením. Najčastejšie je to pocit ťažkých a opuchnutých nôh, na ktorých sú následne viditeľné metličky alebo väčšie varixy.

Zo začiatku môžu pôsobiť iba ako kozmetický problém, ktorý nejakým spôsobom zamaskujeme, ale ten môže prerásť do vážnejších zdravotných rizík a väčšej bolesti. Ak sú už v pokročilom štádiu, môžu sa zapáliť a priniesť kožné vredy.

noha, pláž

Aké sú príčiny a čo si dať treba pozor?

Príčiny vzniku kŕčových žíl dokážu byť dedičné. Faktorom je aj vyšší vek, no okrem toho sú známe ďalšie faktory spojené napríklad s hormonálnymi zmenami a tehotenstvom. V neposlednom rade sú škodlivými faktormi časté sedenie alebo státie a poloha, v ktorej máme preloženú nohu cez nohu, no takisto fajčenie či nadváha. V prípade vzniknutého problému s kŕčovými žilami si takisto musíme začať dávať pozor na nosenie tesného oblečenia, nevhodnej obuvi či na negatívne účinky teplého kúpeľa.