Nové technológie v domácnosti

13.9.2018 Vyp Od

Či už sa to týka farieb, materiálov alebo technológií, dnešné domy sú moderné a pôsobia jemným a čistým dojmom. Väčšina ľudí ladí svoje obydlia do bielej, šedej a čiernej farby. Priestor dostala lesklá kuchynská linka, nábytok aj podlahy. Z materiálu sa čoraz menej používa tmavé drevo a do popredia sa dostáva mramor a dlažba. Ale čím sa naše domy zmenili najviac?

obývák

Inteligentný domov Kým ešte pred pár rokmi sme začali používať automatické osvetlenie pomocou ovládača, dnes je latka položená oveľa vyššie. Celý dom dokážete ovládať cez svoj smartfón. Firmám zaoberajúcim sa týmito novými technológiami sa nesmierne darí a Slováci sú otvorený novým nápadom. Výhodou je, že takýto systém vám dokážu nainštalovať už aj do staršieho domu, keďže všetko je ovládané cez wi-fi pripojenie. Pokiaľ sa vám zdá zbytočne pohodlné všetko ovládať z gauča, na výber máte z niekoľkých balíčkov a vybrať si môžete pre vás to najnutnejšie.

technologie

Čo môžete ovládať Asi najzákladnejším programom je ovládanie osvetlenia. Vypnúť svetlo v kuchyni keď sa dívate na televízor v obývačke aj napriek tomu aby ste sa museli postaviť, privíta väčšina obyvateľov. Automatické ovládanie žalúzií tiež nesmie chýbať. Pomocou ovládača jednoducho zastriete, na to prispôsobené žalúzie. Jedinou nevýhodou je, že sú o niečo drahšie ako klasické. Do ponuky patrí tiež ovládanie kúrenia, kamier a senzorov. A to aj keď ste na dovolenke. Jednoducho sa pripojíte a pozriete si čo sa vo vašom dome deje. Luxusom sú aj okná a dvere na ovládanie. Keď si priplatíte, svoje okno otvoríte aj keď ste mimo domova. A úplným nadštandardom je vytvorenie vlastných programov. Napríklad si navolíte program na príchod domov. Keď otvoríte dvere rozsvietia sa vám svetlá, zapne televízia a kávovar vám už začne pripravovať vaše obľúbené presso. Ceny za takéto služby sa podľa náročnosti pohybujú v niekoľkých tisíckach EUR.