Je internet zlý pre naše životné prostredie?

19.10.2017 Vyp Od

Keď mnohí z nás surfujú po internete bez starostlivosti, veľmi zriedka sa zastavíme, aký vplyv má internet na naše životné prostredie. Samozrejme, výraz „internet“ je extrémne široký a keď hovoríme o vplyvoch na životné prostredie, musí byť konkrétny.

struktura

Samotný internet, nie je zlý pre životné prostredie, ale dátové centrá, ktoré dodávajú alebo e-mailujú alebo vám pomáhajú nájsť nový album v službe iTunes, môžu mať vplyv na životné prostredie. Nie, pretože zelené dátové centrá nemajú žiadny vplyv na životné prostredie. Keď kliknete na niekoľko tlačidiel, aby ste si objednali niečo z Aliexpresu, premýšľali ste niekedy o tom, čo sa deje po celom svete? Pravdepodobne nebudeme môcť vidieť účinky internetu na svete, ale sú veľmi reálne a závisia od toho, čo môžu mať veľmi negatívny vplyv na životné prostredie. Niektoré veci, ktoré by mohli mať vplyv na životné prostredie a ako by sa mohli meniť k lepšiemu, v budúcnosti?

smajlík

Veľké a neúčinné dátové centrá.
Dátové centrá sú nevyhnutné pre veľa toho, čo považujeme za samozrejmé na internete. Napríklad naše e-maily a úložisko v cloude. Nie všetky dátové centrá sú však rovnaké. Tieto neuveriteľne ťažké servery zaberajú nielen veľa priestoru, ale využívajú aj veľa energie. Potrebujú masové sily, aby mohli bežať, a stále sú v prevádzke. Neefektívne dátové centrum, môže viesť k zbytočnej energii a zbytočne veľkej uhlíkovej stope.

trojúhelník

Cloud je odpoveď.
Koľkokrát ste počuli, že Cloud bude znamenať revolúciu?Ako uviedla spoločnosť Google, Cloud by mohol byť jedným z najväčších faktorov zníženia uhlíkovej stopy internetu. Zmena na službu Cloud pre kancelárske služby a vládne služby, by mohla využívať až o 87% menej energie, a preto bude mať menší vplyv na naše životné prostredie. Spoločnosť Google vie, ako vybudovať čisté a zelené dátové centrá. Presun do Cloud, bude pre mnohé odvetvia ťažké, ale je to odpoveď z finančného aj environmentálneho hľadiska. Keď sa podniky presunú do Cloudu, čoskoro získajú výhody.