Inteligentné hodinky pre deti – podľa čoho vyberať smart hodinky pre vaše ratolesti?

12.3.2023 Vyp Od

Inteligentné hodinky si môžeme najčastejšie všimnúť na rukách dospelých ľudí, avšak vrátane „dospeláckych“ modelov sa dajú zakúpiť aj modely pre deti. Detské inteligentné hodinky sú prispôsobené práve pre ovládanie tými najmenšími, čo znamená, že na nich nenájdeme úplne totožné funkcie ako na klasických smart hodinkách. Takýto elektronický doplnok však vie nie len deťom, ale i rodičom veľmi dobre poslúžiť, a to napríklad v oblasti bezpečnosti, kedy je možné prostredníctvom GPS systému sledovať, kde sa dieťa momentálne nachádza.

sportovní hodinky

Niektoré modely detských hodiniek majú v sebe dokonca zabudovaný aj priestor na vloženie SIM-karty, vďaka čomu viete dieťa kedykoľvek skontrolovať zavolaním, a to aj v prípade ak ešte nemá svoj vlastný mobilný telefón. Zároveň vám vaša ratolesť vie zavolať cez hodinky aj sama, v prípade ak by náhodou potrebovala pomoc alebo sa ocitla v mimoriadnej situácií.

Ako však takého hodinky vybrať a podľa čoho sa pri rozhodovaní riadiť?

Pri výbere detských inteligentných hodiniek je potrebné upriamiť pozornosť hlavne na tri nasledujúce faktory:

  • Vek – aj napriek tomu, že detské inteligentné hodinky obsahujú vo svojom názve označenie, že sú vhodné aj pre tých najmenších, je dôležité dávať pozor na to, aby ste ich nezaobstarali príliš malému dieťaťu. Z toho dôvodu je vhodnejšie takéto hodinky kupovať deťom, ktoré sú už o niečo staršie, prípadne navštevujú základnú školu a poznajú čísla a písmená.

hodinky

  • Jednoduché ovládanie– od predošlého faktoru, ktorým je vek sa odvíja taktiež aj schopnosť dieťaťa ovládať vybraný model hodiniek. Hodinky by mali byť vybavené zjednodušeným ovládaním a funkciami, aby ich bez problému dieťa v prípade potreby dokázalo používať.

  • Materiál a ochranný obal– keďže deti veľmi často šantia, hrajú sa a nedávajú pri hre príliš pozor, je potrebné prihliadať aj na materiál, z ktorého sú hodinky vyrobené či možnosť zaobstarania obalu, ktorý by ich ochránil pred možným pádom, rozbitím displeja alebo iným poškodením.