Existuje niečo ako slovenské investičné zlato?

6.11.2020 Vyp Od

Veľa z nás v súčasnosti v sebe nesie ten pocit, že sa naozaj oplatí začať sporiť na horšie časy, respektíve starať sa o svoju budúcnosť z hľadiska materiálneho zabezpečenia. Ale spôsobom, ktorému by sme verili.
Dočítame sa viaceré rady, ktoré sa ale točia okolo peňazí. Peňazí, platidla, ktoré môže byť nestále. Kurz meny sa môže meniť a vaše súčasné úspory dokážu mať o niekoľko dekád rokov podstatne nižšiu hodnotu. A čo potom? Na koho sa vlastne spoliehame? Stále máme ten pocit, že to musíme zobrať aj do vlastných rúk. A to doslova.

zlaté cihly

Predstavte si, že v rukách držíte vašu vlastnú zlatú tehličku. Investičné zlato má veľmi trvalú a nemennú hodnotu, stále je svetovo veľmi cenené a má výbornú likviditu. Je po ňom dopyt 24 hodín denne a tento vzácny kov preto pôsobí ako niečo, čo dokáže byť alternatívnym, ale funkčným riešením našej majetkovej istoty. Rovnako vravíme o účinnom spôsobe diverzifikácie portfólia.

placka na krabičce

Poznáte princíp peňazí?
Aj vy si začínate uvedomovať, že ich zarábate len preto, aby ste ich zas vzápätí minuli? Otázka výšky platu pritom nemusí byť faktorom. Dokonca aj ľudia s vyšším príjmom vedú životný štýl, v ktorom svoj kapitál hromadne míňajú. Taká je proste doba a niekedy máme ten pocit, že tie peniaze sú naozaj len papieriky.
NBS, Národná banka Slovenska pritom neposkytuje služby spojené s investičným zlatom. Zlato s investičnou hodnotou neposkytujú ani mince, ktoré produkuje Mincovna Kremnica a takúto formu rýdzeho zlata dokonca nemusíte kúpiť ani v klenotníctve. A v tom je ten pes zakopaný. Bežný človek vlastne netuší, ako si dokáže zadovážiť zlaté zliatky s reálnou investičnou hodnotou, ktorá by pokryla jeho budúcnosť aj v prípade krízy. Tým tajomstvom v stručnosti je, že nemôžete hľadať niečo, čo je mýtus. Mýtus v podobe slovenského investičného zlata.

  • Pretože musí ísť o zlaté tehličky alebo mince, ktoré sa k vám dovezú zo zahraničia, napríklad z dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Takúto spoluprácu vám vie poskytnúť špecializovaná predajňa, mincovňa na Dunajskej ulici 68 v Bratislave.