Apple má nového býka – a premieta 20 percent nárastu prepätia

1.1.2020 Vyp Od

Apple má podľa najväčšej výskumnej firme D.A nového najväčšieho býka na Wall Street. Davidson zvýšil svoj cenový cieľ na najvyššiu úroveň medzi analytikmi.
Akcie technologického gigantu sa chystajú v budúcom roku skákať o 20 percent na 375 dolárov za akciu, uviedol analytik Tom Forte v pondelok. Apple v súčasnosti obchoduje za zhruba 313 dolárov za akciu, čo je tesne nad Davidsonovým predchádzajúcim cieľom na 310 dolárov.Býk z Wall Street.jpg
Hoci IP už viac nezodpovedá za polovicu zo svojich štvrťročných príjmov, výskumná firma očakáva, že firma 5G poskytne hlavný produkt „in-the-arm“. Nadchádzajúce zariadenia firmy Apple prinesú niekoľko rokov rastu po „náročnom“ roku pre IP, napísala Forte.
„Pokiaľ ide o 5G, je dosť komplexnosti, že sme presvedčení, že firma AP môže využiť túto viacročnú príležitosť a priniesť pozitívny nárast počtu smartfónov aspoň pre ďalšie nasledujúce dva produkty – pokles roku 2020 a pokles roku 2021,“ uviedol Tom.Apple logo.jpg
Očakáva sa, že ďalší iPhone podporí 5G na základe milimetrových vĺn, keď sa objaví na jeseň. Milimetrová vlna 5G sa môže pochváliť výrazne vyššími rýchlosťami ako súčasne 4G LTE siete. Kuoova predpoveď vyplýva zo správy Susquehanna, v ktorej sa uvádza, že telefóny nasledujúcej generácie by sa dodávali iba so schopnosťami pod 6GHz 5G a aby sa telefóny s milimetrovou vlnou oneskorili do roku 2021.
Pomalší rast IP v roku 2019 slúži ako požehnanie pre maskovanie pre Apple, dodal Tom. „Zrenie trhu s smatrfónmi“ prinútilo spoločnosť Cupertino v Kalifornii, aby sa posunula k iným zdrojom výnosov. Investície do svojich podnikov zameraných na nosenie a služby dodávajú firme AP zdravú pozíciu, aby z cyklu 5G mohla dosiahnuť výrazný nárast výnosov.
AP je už hotový z 86 percent zisku v roku 2019, poháňaný silným záujmom o IP 11, Airpods Pro a Apple Watch Series 5. Forte však očakáva, že jedno z menších vydaní spoločnosti, Apple Card, udelí zdravú podporu nákupu IP príde na jeseň. Držitelia kariet môžu kúpiť nadchádzajúce telefóny IP s platobnými plánmi s nulovými úrokmi a flexibility platieb.