Angličtina – cesta k úspechu

28.4.2023 Vyp Od

Dnes je znalosť aspoň jedného jazyka nevyhnutnosťou. Či už je to pri spomínanom cestovaní či pri hľadaní práce. Vycestovanie za prácou je bežné a jedinou podmienkou je často krát ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka. No množstvo zahraničných firiem pôsobí už aj na Slovensku a finančné ohodnotenie je vyššie ako u malých slovenských firiem. Jednoducho, ak nerobíte manuálnu prácu, minimálne základy angličtiny musíte ovládať. Anglický jazyk je medzinárodne najpoužívanejší a naučiť sa ho nie je vôbec náročné. Len musíte vedieť ako na to.

nápad
 
Audio nahrávky                      Cestou autom, vlakom, pri zaspávaní. Počúvanie anglických nahrávok je jednou z najefektívnejších metód výučby. Aj deti sa svoj materinský jazyk učia odmalička počúvaním. Jednou z foriem audio sú aj pesničky. Je dokázané, že anglický text z pesničiek si človek dokáže rýchlejšie a lepšie zapamätať.

lekce
 
Sledovanie filmov                  Filmy v anglickom jazyku majú podobný vplyv ako nahrávky, keďže počúvate. Výhodou je, že vidíte aj obraz a ľahšie rozumiete. Ak chcete efektívne využiť čas pri pozeraní filmu či seriáli zapnite si anglické titulky. Učiť sa budete sluchom aj zrakom. Odporúčaná stránka je ororo.tv, ktorá slúži na zábavné učenie angličtiny. Obsahuje mnoho relácií a seriálov vysielaných v Amerike.
 
Konverzovanie                       Aktívne používanie jazyka je najlepším učiteľom. Ak nemáte prístup k cudzincovi veľa ľudí si hľadá priateľov cez sociálne siete, ako napríklad skype. Ak nemáte odvahu na videochat, je tu aplikácia WeSpeke, kde sa registrujú ľudia z celého sveta za účelom nájsť si priateľa na dopisovanie.

učení
 
Učenie slovíčok nám v konverzovaní výrazne nepomôže. V angličtine majú slovíčka viac významov a oveľa lepšie urobíte ak sa budete učiť celé frázy a vety. Bifľovanie gramatiky tiež nie je šťastná forma. Možno preto máte pocit, že zo školy si okrem pár slovíčok nič nepamätáte.